Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie 28.10.2022 z sukcesem zakończyli praktyki zawodowe w Republice Czeskiej.
W ramach projektu programu Erasmus+ dofinansowanego ze środków unijnych, uczniowie kształcący się na kierunku „technik logistyk” zdobyli doświadczenie zawodowe u zagranicznych pracodawców w Ostrawie.

W trakcie czterech tygodni spędzonych w Ostrawie, uczestnicy mobilności pracowali w czeskich firmach, gdzie przy wsparciu doświadczonych pracowników wykonywali zlecone zadania zgodne ze swoim kierunkiem kształcenia, zdobywali nową wiedzę, doskonalili umiejętności zawodowe i zapoznawali się ze standardami pracy na danym stanowisku. Mieli możliwość rozwoju zawodowego w środowisku międzynarodowym, co pozwoliło im również rozwinąć umiejętności posługiwania się językami angielskim i czeskim oraz podnieść kompetencje społeczne. W czasie wolnym uczestnicy realizowali bogaty program kulturowy  poznając kraj goszczący - zwiedzali Ostrawę, Ołomuniec oraz Dolne Morawy. Obejrzeli m.in. industrialny teren starej huty Dolní Vítkovice, odwiedzili ostrawskie ZOO i przeżyli niezwykłą wędrówkę w chmurach po najdłuższym na świecie wiszącym moście dla pieszych. Nie zabrakło również emocji i adrenaliny podczas laserowej wersji paintballu i wyścigów na gokartach.

Zagraniczne praktyki umożliwiły uczniom ZSP w Gryfinie wszechstronny rozwój, szeroko pojętą integrację europejską i podniesienie kompetencji zawodowych w środowisku międzynarodowym. Ponadto, wsparły poczucie własnej wartości oraz świadomość zawodową uczniów, stanowiąc dopełnienie ich edukacji szkolnej. Potwierdzeniem zrealizowanych praktyk i nabytych przez młodzież umiejętności są otrzymane przez uczestników certyfikaty wydane przez obie organizacje oraz certyfikaty Europass Mobilność. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.

« z 2 »